Επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Διαστάσεις του εκπαιδευτικού έργου» πραγματοποιήθηκε την Τρίτη στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 9ου & 12ου Δ.Σ. Κοζάνης,από το Σχολικό Σύμβουλο της 5ης Εκπ/κής Περιφέρειας Π.Ε. Κοζάνης Δρ. Γιάννη Παπαδέλη.
Αναπτύχθηκαν θέματα όπως “Κοινωνικές ανισότητες στην εκπαίδευση. Η κοινωνική ένταξη και δικαιοσύνη ως διαστάσεις του εκπαιδευτικού” από τον Δρ. Μπέτσα Ιωάννη, Επίκουρο Καθηγητή του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών του Πανεπιστήμιου Δυτικής Μακεδονίας και “Η ανάπτυξη αλληλεπιδράσεων στο σχολικό πλαίσιο: αξιοποίηση των επικοινωνιακών δεξιοτήτων των εκπαιδευτικών” από την Μαρία Μπιλιώνη Σύμβουλο Εκπαίδευσης & Σταδιοδρομίας.