Παρουσία του επικεφαλής της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. – Π.Σ. η κεντρική ομιλία της υποψήφιας Περιφερειάρχη
Στην Κοζάνη βρέθηκε την Παρασκευή ο επικεφαλής της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. – Π.Σ. Σωκράτης Φάμελλος για να στηρίξει την υποψηφιότητα της Γεωργίας Ζεμπιλιάδου στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας. Λίγο μετά τις 8 το βράδυ, ο κ. Φάμελλος έφτασε στο εκλογικό κέντρο του συνδυασμού «ΕΛΠΙΔΑ» και παραβρέθηκε στην κεντρική ομιλία της επικεφαλής.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/10/%CE%A6%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%96%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%AC%CE%B4%CE%BF%CF%85-1024x530.jpg)
«Είμαστε εδώ να ευχηθούμε με όλη μας την καρδιά, με ειλικρινή αγάπη αλλά και με ελπίδα για την επόμενη μέρα να είναι νικηφόρα αυτή η Κυριακή και να μπορέσει να βρει η Δυτική Μακεδονία ένα δρόμο προοδευτικό για ένα ελπιδοφόρο μέλλον» ανέφερε σε δηλώσεις του ο κ. Φάμελλος, ο οποίος μετέφερε την στήριξη όλης της Κοινοβουλευτικής Ομάδας και του Στέφανου Κασσελάκη στον συνδυασμό της κ. Ζεμπιλιάδου.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/10/%CE%A6%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%95%CE%9B%CE%A0%CE%99%CE%94%CE%91-1024x576.jpg)
«Σε μια Περιφέρεια που ξέρω ότι έχει υποφέρει από τις πολιτικές της Κυβέρνησης και δυστυχώς είναι στις αρνητικές πρώτες θέσεις στην ανεργία, στην καθυστερημένη ανάπτυξη και στην έλλειψη κοινωνικών σχεδίων η περιοχή είναι μια απόδειξη αδικίας των αποτελεσμάτων της κυβερνητικής πολιτικής» πρόσθεσε ο κ. Φάμελλος.
Απευθυνόμενος στους ψηφοφόρους της περιοχής είπε πως τόσο ο Γιώργος Κασαπίδης όσο και ο Γιώργος Αμανατίδης είναι οι δυο όψεις του ίδιου νομίσματος και δεν βοήθησαν την Δυτική Μακεδονία από τις θέσεις τους και κάλεσε τους Δυτικομακεδόνες να στηρίξουν την «ΕΛΠΙΔΑ».
Θένια Βασιλειάδου – www.xronos-kozanis.gr