Την αμέριστη συμπαράσταση της Περιφερειακής Αρχής στον αγροτικό κόσμο και τη στήριξη στο τουριστικό προϊόν της Δυτικής Μακεδονίας, εξέφρασε ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας και εκ νέου υποψήφιος Γιώργος Κασαπίδης, κατά τη περιοδεία του στο Δήμο Πρεσπών, την Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2023.
Ο κ. Κασαπίδης συνοδευόμενος από τους Υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους του Συνδυασμού «Πορεία Δημιουργίας» επισκέφθηκε τις Τοπικές Κοινότητές Κρυσταλλοπηγής, Αγίου Γερμανού και ολοκλήρωσε την περιοδεία του στην Τοπική Κοινότητα Λαιμού, όπου και έγινε η παρουσίαση των Υποψήφιων του Συνδυασμού «Πορεία Δημιουργίας», στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/09/379665531_358884079804340_3159458210597211714_n.jpg)
Αναφερόμενος ο κ. Κασαπίδης στα έργα υποδομών με προτεραιότητα στις εγγειοδιαρθρωτικές παρεμβάσεις, στις αγροτικές οδοποιίες και στην ανάδειξη της πολιτιστικής κληρονομιάς, όπως η Αποκατάσταση – Ανάδειξη Μνημείων Ασκητισμού Πρεσπών, η Κατασκευή Δικτύου Μονοπατιών Δήμου Πρεσπών που υλοποιούνται και βρίσκονται σε εξέλιξη, σημείωσε πως: «Στηρίζουμε τον πρωτογενή τομέα και τον τουρισμό για να διασφαλίσουμε την απασχόληση και την ευημερία στη Δυτική Μακεδονία».
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/09/384421960_1058896491952025_441522914785599331_n-1024x478.jpg)