Η πρώτη Παραμυθένια Κυριακή του φετινού καλοκαιριού από το Σύλλογο Φίλων της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κοζάνης πραγματοποιήθηκε προχθές, με τη συμμετοχή πολλών λιλιπούτειων και μεγαλύτερων φίλων των παραμυθιών.
Σ’ ένα ηλιόλουστο πρωϊνό ο Δημοτικός Κήπος γέμισε από γέλια και φωνές. Το ακροατήριο παρακολούθησε και συμμετείχε με μεγάλο ενδιαφέρον στο συναρπαστικό παραμύθι της Αλεξίας Βόγδου “Τα εξωφρενικά γυαλιά του Αρίστου”.
Η σταθερή αξία των Παραμυθένιων Κυριακών, Τάσα Τοπάλη, αφηγήθηκε, έπαιξε, ξεσήκωσε και μάγεψε μικρούς και μεγάλους.
Το επόμενο ραντεβού έχει δοθεί για την επόμενη Κυριακή 3 Ιουλίου με καινούργιες ιστορίες και συναρπαστικές αφηγήσεις.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2022/06/ieii_iiii-340x254.jpg)