Για μία μόνο παράσταση στον κινηματογράφο «Ολύμπιον» την Κυριακή 12 Νοεμβρίου στις 11:30 το πρωί!
Μάγισσες, δράκοι και ιππότες ζωντανεύουν στον μπερντέ του Καραγκιόζη του Μακρή!
Ο Καραγκιόζης μπλέκει για ακόμη μια φορά σε ξεκαρδιστικές καταστάσεις. Αυτήν την φορά, ο ξυπόλυτος ήρωάς μας, βρίσκεται στο πλευρό του Ιππότη Γουλιέλμου στο ταξίδι του προς τον Πύργο των Ιπποτών. Εκεί η κακιά μάγισσα έχει φυλακίσει την αρχόντισσα του τόπου έχοντας παράλληλα στήσει παγίδες και τεχνάσματα. Υπερφυσικοί φρουροί κλείνουν τον δρόμο και αποτρέπουν όποιον πλησιάζει προς τον Πύργο. Θα καταφέρουν ο Καραγκιόζης και ο Ιππότης να φέρουν εις πέρας την αποστολή τους και να σώσουν την αρχόντισσα;
Ένα παραμύθι για όλες τις ηλικίες γεμάτο γέλιο, δράση και πολλά ευτράπελα!
Γενική είσοδος 6€
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/11/%CE%91%CE%A6%CE%99%CE%A3%CE%91-%CE%9A%CE%9F%CE%96%CE%91%CE%9D%CE%97.png)