Το ομορφότερο Αυγουστιάτικο ταξίδι είχαν την ευκαιρία να κάνουν την Κυριακή το βράδυ, όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο των Σερβίων. «Καπετάνιος» σε αυτό το ταξίδι ήταν ο σπουδαίος μουσικός, τραγουδοποιός και τραγουδιστής Μπάμπης Στόκας, ο οποίος «μάγεψε» με τη μοναδική του ερμηνεία και τη χαρακτηριστική φωνή και χροιά του.
Το μουσικό πρόγραμμα ήταν πλούσιο με επιτυχίες από τη χρυσή εποχή των «Πυξ – Λαξ» μέχρι και τα καινούρια του τραγούδια. Το κοινό συνόδευσε τον σπουδαίο καλλιτέχνη καθ’ όλη τη διάρκεια της βραδιάς, σιγοτραγουδώντας μαζί του, επιβραβεύοντας τον στο τέλος με το πιο ζεστό χειροκρότημα.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%A3%CF%84%CF%8C%CE%BA%CE%B1%CF%82-8-23-4-766x1024.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%A3%CF%84%CF%8C%CE%BA%CE%B1%CF%82-8-23-3-766x1024.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%A3%CF%84%CF%8C%CE%BA%CE%B1%CF%82-8-23-2-766x1024.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/FB_IMG_1693213952973-1024x682.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/FB_IMG_1693213955942-1024x682.jpg)
Θένια Βασιλειάδου – www.xronos-kozanis.gr