«Με το δεξί» ξεκίνησε η Κοζάνη στα play out

3 Min Read

1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας

Η Κοζάνη κέρδισε την Αναγέννηση Καρδίτσας με 1-0 μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ευριπίδη Γιάκου στο 87’ και έκανε τεράστιο βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία. Η Κοζάνη στο πρώτο ημίχρονο είχε ευκαιρίες να σκοράρει με το δοκάρι του Γραμμένου στο 11’ και τον Σιατραβάνη στο 40’ ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και προσπάθησε να σκοράρει και να πάρει το παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφερε. Η Κοζάνη ήταν αυτή που τελικά σκόραρε ενώ ο τερματοφύλακας της Κοζάνης έδειξε για ακόμα μια φορά την ποιότητα του.

Αιολικός και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το παιχνίδι να τελειώνει στο 1-1. Ο Kushta στο 13’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ηρακλή και ο N’ Nomo στο 28’ ισοφάρισε για τον Αιολικό.

Ο αγώνας μεταξύ του Καμπανιακού και του Π.Α.Ο.Κ. Β’ αναβλήθηκε λόγων της συμμετοχής των ποδοσφαιριστών του Π.Α.Ο.Κ. Β’ σε αγώνες των Εθνικών ομάδων και θα ορισθεί με νεότερο έγγραφο της ΕΠΟ.

Την επόμενη αγωνιστική η Κοζάνη θα ταξιδέψει μέχρι τη Θεσσαλονίκη για να αναμετρηθεί με τον Ηρακλή, η Αναγέννηση Καρδίτσας θα φιλοξενήσει τον Καμπανιακό και ο Π.Α.Ο.Κ. Β’ τον Αιολικό.

Συνθέσεις ομάδων

Κοζάνη

Προπονητής: Άγγελος Διγκόζης

Ενδεκάδα: Τάσος Καραγκιόζης, Ξενοφών Πάνος, Κώστας Ίτσιος, Δημήτρης Σουλιώτης, Δημήτρης Τάτσης, Σάββας Σιατραβάνης, Γιάννης Παπαδόπουλος, Βαγγέλης Αναστασόπουλος, Μανώλης Καλλέργης, Δημήτρης Γραμμένος, Djordje Maksimovic.

Αναγέννηση Καρδίτσας

Προπονητής: Γιώργος Τυριακίδης

Ενδεκάδα: Νέστορας Γκέκας, Βλάσης Ανδρικόπουλος, Νικόλαος Γκόλιας, Απόστολος Σκόνδρας, Τζέημς – Καλλικράτης Σταμόπουλος, Αχιλλέας Σαλαμούρας, Βασίλειος Μπούζας, Fernando Coniglio, Σωτήριος Κοκκίνης, Κωνσταντίνος Κορέλας, Θεόδωρος Βερνάρδος.

Διαιτητής: Μελέτιος Γιουματζίδης (Πέλλας)

Α’ Βοηθός: Αθανάσιος Δέλλιος (Πέλλας)

B’ Βοηθός: Βασίλειος Μάνος (Λάρισας)

4ος: Βασίλειος – Απόστολος Αργυρός (Πέλλας)

Παρατηρητής: Κωνσταντίνος – Αίας Δάλλας (Ηπείρου)

6Αιολικός10101:108
  • Υπενθυμίζεται πως οι τρεις τελευταίες ομάδες θα υποβιβαστούν στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής.