Μια εξαίσια βραδιά με πρωταγωνιστή τον καθηλωτικό λόγο του Παπαδιαμάντη και την εξαιρετική απόδοσή του από τον ηθοποιό Στέλιο Μάινα είχε την ευκαιρία να απολαύσει το βράδυ της Κυριακής το κοινό της Κοζάνης που βρέθηκε στην Αίθουσα Τέχνης.
Ο Στέλιος Μάινας, πλαισιωμένος από τη μουσική του Κώστα Κωνσταντάτου και της Ουρανίας Πάντζιου, αφηγήθηκε άλλοτε συγκινητικά, άλλοτε δυναμικά και άλλοτε απόλυτα εσωτερικά τις ιστορίες του Παπαδιαμάντη: Υπηρέτρα, Το μοιρολόι της φώκιας και Έρως- Ήρως.
Η βραδιά έκλεισε εορταστικά, με τα κάλαντα των ημερών, αποσπώντας το θερμό χειροκρότημα.
Μοιραστείτε την είδηση