Μετά την παραχώρηση του χώρου του Σιδηροδρομικού Σταθμού στους πολίτες για 99 χρόνια, φτάσαμε, μετά από πολλές δυσκολίες, σε συμφωνία με το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας για την παραχώρηση στον Δήμο Κοζάνης και την αξιοποίηση, προς όφελος των πολιτών, του μεγαλύτερου τμήματος του Στρατοπέδου Μακεδονομάχων!
Αντιλαμβανόμαστε γιατί μερικοί αντιδρούν, αφού καταφέρνουμε οσα δεν κατάφεραν αυτοί επι δεκαετίες.
Η Κοζάνη αλλάζει!
Από το fb του Λευτέρη Ιωαννίδη