Το Διοικητικό Συμβούλιο του Εμπορικού Συλλόγου Κοζάνης, σε εφαρμογή του άρθρου 9 του ισχύοντος καταστατικού του, συγκαλεί σε Έκτακτη Γενική Συνέλευση τα μέλη του, που θα γίνει την Τετάρτη 15/11/2018 και ώρα 18:300 στο ξενοδοχείο ΑΛΙΑΚΜΩΝ
Τα θέματα της Ημερήσιας Διάταξης είναι τα ακόλουθα:
- Τροποποίηση – επικαιροποίηση του καταστατικού και προσθήκη διατάξεων επ΄ αυτού.
- Λήψη απόφασης για τη διακοπή της δευτερεύουσας δραστηριότητας υπηρεσιών διοργάνωσης επιμορφωτικών σεμιναρίων.
Η Γενική Συνέλευση θα βρίσκεται σε απαρτία εφόσον παρίσταται το ½ των ταμειακά τακτοποιημένων μελών.
Σύμφωνα με το Νόμο και το καταστατικό του Συλλόγου σε περίπτωση μη επίτευξης της προβλεπόμενης απαρτίας, η Γενική Συνέλευση τα επαναληφθεί την επόμενη Τετάρτη 22/11/2018, την ίδια ώρα, στον ίδιο χώρο και με τα ίδια θέματα ημερήσιας διάταξης.
Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας
Δραγατσίκας Αθανάσιος Σβώλης Αθανάσιος