Στην τοποθέτηση διαφημιστικών πλαισίων τύπου “πύργου” σε σημεία της πόλης της Κοζάνης για υπαίθρια διαφήμιση, προσανατολίζεται ο Δήμος Κοζάνης. Πρόκειται για μια πρόταση που θα προσπαθήσει να καλύψει το κενό που έχει η πόλη σε νόμιμη υπαίθρια διαφήμιση και να συμβάλλει στη μάχη κατά της αφισορύπανσης αλλά και να ενισχύσει τη δυνατότητα προβολής σημαντικών εκδηλώσεων.
Τη Δευτέρα το βράδυ συνεδρίασε η Δημοτική Κοινότητα Κοζάνης ώστε να γνωμοδοτήσει επί των προτεινόμενων θέσεων της Δ/νσης Τοπικής Ανάπτυξης του Δήμου Κοζάνης.