Με εντυπωσιακές φωτογραφίες από την διήμερη ορειβατική εξόρμηση στον Παρνασσό και πολλές μοναδικές εικόνες, επέστρεψαν στην Κοζάνη τα μέλη του ΕΟΣ Κοζάνης. Η εξόρμηση πραγματοποιήθηκε στις 5 και 6 Αυγούστου.
Η εξόρμηση περιελάμβανε το Σάββατο 5 Αυγούστου πορεία διάρκειας περίπου τριών ωρών από την τοποθεσία “Καλύβια Λιβαδίου Αραχώβης” μέχρι το καταφύγιο “Μιχάλης Δέφνερ” όπου και η ομάδα του ΕΟΣ διανυκτέρευσε.
Την επόμενη μέρα η πορεία ξεκίνησε από το καταφύγιο με πέρασμα από τις ψηλότερες κορυφές του Παρνασσού, την Λιάκουρα και τον Γεροντόβραχο. Η ορειβατική διαδρομή κατέληξε στην περιοχή “Κελάρια” και η συνολική απόσταση που διένυσε η ομάδα ήταν 11 χιλιόμετρα.
Δείτε τις φωτογραφίες των μελών του ΕΟΣ Κοζάνης Θανάσης Μπιλιώνης και Στέργιος Ζαρογιάννης.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%821-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%822-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%822--1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%824-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%825-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%827-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%829-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8210-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8211-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8212-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8213-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8215-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8217-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8218-1024x465.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8219-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8221-1024x576.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8224-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8225-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8227-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8228-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%8245-1024x577.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82101-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82129-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82211-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82221-1024x576.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%821443-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%95%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%821443%CF%82-1024x683.jpg)