Με είκοσι κλίνες ένα πλήρες εξοπλισμένο εργαστήριο, οργανωμένη στεφανιαία μονάδα, τέσσερις μόνιμους γιατρούς ένα επικουρικό και 12 νοσηλευτές, παραδόθηκε η πλήρως η ανακαινισμένη πτέρυγα της καρδιολογικής κλινικής του Μαμάτσειου Νοσοκομείου Κοζάνης. Τα εγκαίνια τέλεσε την Κυριακή ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Σερβίων και Κοζάνης κ. Παύλος, ακολούθησαν χαιρετισμοί, ενώ την παρουσίαση του έργου της Κλινικής και τον προγραμματισμό των Δραστηριοτήτων έκανε ο Διευθυντής της κ. Στυλιανός Λαμπρόπουλος.
Με πληροφορίες ΕΡΑ Κοζάνης- Δέσποινα Αμαραντίδου