Σε όμορφους τόπου από τα Βαλκάνια στην Κάτω Ιταλία και στη δωρικότητα των μπλουζ και των γκόσπελ της Αμερικής με εκτενή αναφορά στην ελληνική παράδοση και στην παράδοση του ρεμπέτικου θα ταξιδέψουν το κοινό της Κοζάνης οι ταλαντούχες αδελφές Ελένη και Σουζάνα Βουγιουκλή τη Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου.
«Οι αδελφές Βουγιουκλή με εξαιρετικές σπουδές στη μουσική έχουν ξανάρθει στο Σύλλογο, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις. Τη Δευτέρα το βράδυ θα απολαύσουμε τόσο τη μουσική, όσο και τη σκηνική τους παρουσία» τονίζει ο πρόεδρος του Συλλόγου Τάσος Γκλούμπος.
Η καταγωγή των αδελφών είναι από τη Νεάπολη του Βοίου και αναμένεται όσοι βρεθούν το βράδυ της Δευτέρας στις 9.30 στο Φιλοπρόοδο να απολαύσουν μια πολύ όμορφη βραδιά.