Σπουδαίο «διπλό» για την Κοζάνη – Νικήτρια επιστρέφει από τη Θεσσαλονίκη

5 Min Read

Με δέκα παίκτες τελείωσε το παιχνίδι ο Καμπανιακός

Δυναμικά μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα της Κοζάνης καθώς είχε χαμένη ευκαιρία από το 1’ με σουτ του Καλλέργη και άλλη μια στο 10’ με τον Γραμμένο. Στο 15’ λεπτό ο Καμπανιακός είχε δική του ευκαιρία για γκολ και στο 25’ ο Ψάλτης απείλησε με ωραίο σουτ. Στο 32’ η Κοζάνη είχε ακόμη μια ευκαιρία με τον El Idrissi και στο 33’ ο Κοροβέσης έχασε μοναδική ευκαιρία τετ α τετ. Στο 35’ ήρθε η πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι με τον Αποστολίδη να παίρνει τη θέση του El Idrissi λόγω τραυματισμού και το πρώτο ημίχρονο έληξε με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες.

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δεν είχε πολλές φάσεις. Στο 67’ ο Ποζατζίδης πήρε τη θέση του Ψάλτη και στο 76’ ο Έππας είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από το παιχνίδι, αφήνοντας την ομάδα του Καμπανιακού με δέκα παίκτες. Στο 82’ ο Καλλέργης έκανε το 0-1 για την Κοζάνη και στο 84’ Τζημόπουλος και Δόρης πήραν τις θέσεις του Γραμμένου και του Αναστασόπουλου.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο Απόλλων Πόντου παραλίγο να κάνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα καθώς ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 μέχρι το 95’ όπου η ΑΕΚ Β ισοφάρισε σε 2-2 και τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, ενώ η Α.Ε. Λάρισας επικράτησε στην έδρα της, έναντι του ΠΑΟΚ Β με 2-0. Αύριο θα διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ της Νίκης Βόλου με τον Ηρακλή και του Λεβαδειακού με τον Αιολικό.

Την επόμενη αγωνιστική θα έχουμε ντέρμπι Θεσσαλονίκης μεταξύ Ηρακλή και Απόλλων Πόντου, ο Αιολικός θα αναμετρηθεί με τη Νίκη Βόλου και ο Μακεδονικός με τον Λεβαδειακό, ενώ οι αγώνες μεταξύ Κοζάνης – ΠΑΟΚ Β και ΑΕΚ Β – Καμπανιακός έχουν αναβληθεί καθώς οι παίκτες του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ συμμετέχουν σε αγώνες ελληνικών Εθνικών ομάδων.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας θα εκτίσει το ρεπό της και η Α.Ε. Λάρισας θα εκτίσει άτυπο ρεπό καθώς ήταν προγραμματισμένο να αναμετρηθεί με την ομάδα του Αλμωπού Αριδαίας, η οποία έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

Συνθέσεις ομάδων

Καμπανιακός

Προπονητής: Ηλίας Σαπάνης

Ενδεκάδα: Αστέριος Γιακουμής, Δημήτριος Γιουκούδης, Στυλιανός Πόζογλου, Μάρκος Προσκυνητόπουλος, Μιχαήλ Μπούσης, Νικόλαος Καθάριος, Παύλος Έππας, Φιλήμων Φροσύνης, Γεώργιος Γαρύφαλος, Άγγελος Παπαστεριανός, Γκέρον Τότσκα.

Κοζάνη

Προπονητής: Άγγελος Διγκόζης

Ενδεκάδα: Slavica Bogdanovic, Ξενοφών Πάνος, Κώστας Ίτσιος, Δημήτρης Σουλιώτης, Νίκος Κοροβέσης, Βαγγέλης Αναστασόπουλος, Σπύρος Νάτσος, Μανώλης Καλλέργης, Δημήτρης Γραμμένος, Χάρης Ψάλτης, Adham El Idrissi.

Διαιτητές: Γεώργιος Κόκκινος (Χαλκιδικής), Α’ βοηθός – Αθανάσιος Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Β’ βοηθός: Δημήτριος Δανδανόπουλος (Ξάνθης), 4ος – Γεώργιος Τακίδης (Κιλκίς)