Ξεκινά αύριο στις 6 το απόγευμα στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Περιφερειακού Συμβουλίου (πρώην Νομαρχία) στην Κοζάνη η εκδήλωση “Η Φυσική Μαγεύει” που διοργανώνει η Ένωση Ελλήνων Φυσικών.
Η εκδήλωση έχει στόχο έχει να φέρει σε επαφή τα παιδιά και το κοινό με τις φυσικές επιστήμες και να εμπνεύσει τους μαθητές. Ένας από τους καλεσμένους θα είναι ο γιατρός Βαγγέλης Καϊμακάμης ο οποίος έζησε για 11 μήνες στην Ανταρκτική απεσταλμένος της Ευρωπαϊκής Υπηρεσίας Διαστήματος.
Δείτε το βίντεο του www.kozani.tv: