Την Τοπική Κοινότητα Κρόκου επισκέφθηκε το απόγευμα της Πέμπτης 18 Απριλίου 2024, ο Δήμαρχος Κοζάνης Γιάννης Κοκκαλιάρης, τη στιγμή που ήταν σε εξέλιξη, μια ακόμη διανομή εμφιαλωμένου νερού προς τους πολίτες της περιοχής.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_2043-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_2069-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_2063-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_2038-1024x683.jpg)
«Από την πρώτη κιόλας στιγμή που εντοπίστηκε το πρόβλημα με το νερό, η Δημοτική Αρχή, η ΔΕΥΑΚ και ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας, βρίσκονται συνεχώς και αδιαλείπτως δίπλα στους δημότες του Κρόκου», υπογράμμισε ο κ. Κοκκαλιάρης, επισημαίνοντας τις άοκνες προσπάθειες που καταβάλλονται από τη Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης και Αποχέτευσης, για την αποτελεσματική αποκατάσταση του ζητήματος, «το ταχύτερο δυνατό», όπως χαρακτηριστικά δήλωσε.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_2030-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_2061-1024x683.jpg)
Υπενθυμίζεται ότι μέχρι να ολοκληρωθούν οι απαραίτητοι εργαστηριακοί έλεγχοι, οι κάτοικοι στην Τοπική Κοινότητα Κρόκου δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν το νερό του δικτύου για πόση ή για μαγείρεμα παρά μόνο για προσωπική υγιεινή ενώ η κανονική χρήση του νερού θα γνωστοποιηθεί στους δημότες της περιοχής, με νεότερη ανακοίνωση της ΔΕΥΑΚ.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_2053-1024x683.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC_1995-1024x683.jpg)