Με χαμόγελα και παιδικές φωνές «γέμισαν» οι παιδικοί σταθμοί του Δήμου Κοζάνης στους αγιασμούς, που πραγματοποιήθηκαν για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου 2023.
Ο δήμαρχος Κοζάνης Λάζαρος Μαλούτας και ο αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας και Πολιτισμού Γρηγόρης Τζουμερκιώτης, εξέφρασαν τις πιο θερμές ευχές τους για μια καλή και δημιουργική χρονιά με υγεία στους μικρούς μαθητές, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς.
Η έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς έγινε για το Δήμο Κοζάνης από του παιδικούς σταθμούς, οι οποίοι διατηρούν το υψηλό επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/09/%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF_3-1024x801.jpg)
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/09/%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF_1-1024x768.jpg)