Ο πλοίαρχος Φον Τραπ με τα επτά αξιολάτρευτα παιδιά του και η γλυκιά και γοητευτική Μαρία κατέχουν τον τίτλο της πιο δημοφιλούς κινηματογραφικής οικογένειας που εκτίναξε τη «Μελωδία της Ευτυχίας» στην πρώτη θέση ως το πιο επιτυχημένο μιούζικαλ όλων των εποχών. Η αληθινή ιστορία της οικογένειας Φον Τραπ, που έγινε μιούζικαλ και στη συνέχεια οσκαρική ταινία, ανεβαίνει σε μια παράσταση για όλη την οικογένεια.
Το Δημοτικό Ωδείο Σερβίων και η θεατρική ομάδα «Κόκκινη Κουίντα» συνδημιουργούν και παρουσιάζουν το υπέροχο μιούζικαλ που πρωτοπαρουσιάστηκε το 1965 στο Θέατρο του Μπρόντγουεϊ (Νέα Υόρκη).
Καλλιτεχνική Επιμέλεια και Σκηνοθεσία: Δέσποινα Γιαλούρη
Σκηνογραφία και Καλλιτεχνική Επιμέλεια παράστασης: Γεώργιος Λεπίδας
Μουσική Επιμέλεια: Νάντια Κοκάρεβα
Χορογραφία: Δώρα Αγοραστού και Δέσποινα Γιαλούρη
Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 5.30 μ.μ. στο Πολιτιστικό Κέντρο Σερβίων
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2023/11/%CE%98%CE%95%CE%91%CE%A4%CE%A1%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%A6%CE%A5%CE%9B%CE%9B%CE%91%CE%94%CE%99%CE%9F-2-697x1024.jpg)