Υπό κατάληψη βρίσκεται από το πρωί τη Παρασκευής και πάλι το αμαξοστάσιο του Δήμου Κοζάνης , μετά την απόφαση της ΠΟΕ ΟΤΑ για κλιμάκωση των κινητοποιήσεών για το θέμα των συμβασιούχων – παρατασιούχων των δήμων, γεγονός που αναμένεται να επιδεινώσει την κατάσταση με τη συσσώρευση σκουπιδιών στους δρόμους.
Βασικό αίτημα της κινητοποίησης η μετατροπή των συμβάσεων της κατηγορίας αυτής σε εργαζομένους αορίστου χρόνου.