Με δύο Χάλκινα Μετάλλια ξεκίνησε την πρώτη ημέρα τον αγώνων στην Αυστρία, ο αθλητής της Κολυμβητικής Ένωσης Κοζάνης, Γιώργος Πέκος.
Ο νεαρός αθλητής του Συλλόγου μας, έλαβε μέρος με την Εθνική Ελλάδος στους Διεθνείς αγώνες κολύμβησης στην πόλη Γκράτζ της Αυστρίας, ανεβαίνοντας στον βάθρο δύο φορές.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%A0%CE%AD%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%91%CF%85%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%B1-1.jpg)
Πιο συγκεκριμένα, κατέκτησε την 3η θέση στα 200μ ύπτιο με χρόνο 2:04.66, ενώ αντίστοιχα στην κούρσα 4×200μ ελεύθερο των αγοριών, κατέκτησε και πάλι τη 3η θέση με τους Βασίλη Κακουλάκη, Νίκο Σπαθαράκη και Ιάσονα Ρούτουλα και χρόνο 7:34.06.
![](https://xronos-kozanis.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%A0%CE%AD%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%91%CF%85%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%B1-3.jpg)
Το μέλλον ανήκει στον Γιώργο Πέκο, ο οποίος κάθε χρόνο ανεβαίνει και πιο ψηλά!
Συγχαρητήρια Γιώργο!
ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΟΖΑΝΗΣ