Ξεκούραση για την Κοζάνη

4 Min Read

Αναβλήθηκε το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Β’

Μια ευκαιρία για να ανασυγκροτηθεί μετά τα κακά αποτελέσματα της, έχει η ομάδα της Κοζάνης καθώς το παιχνίδι που ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί το μεσημέρι της Τετάρτης, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής, αναβλήθηκε λόγω υποχρεώσεων των ποδοσφαιριστών της ομάδας του ΠΑΟΚ Β’ με τις εθνικές ομάδες.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, Καμπανιακός και ΑΕΚ Β’ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 και τα γκολ έβαλαν ο Γιογκούδης στο 17’ για τον Καμπανιακό και ο Garcia έκανε το τελικό 1-1 στο 65’. Στις καθυστερήσεις κέρδισε ο Λεβαδειακός τον Μακεδονικό και τα γκολ έβαλαν ο Simoni για τον Μακεδονικό στο 18’, ο Τσιριγώτης ισοφάρισε για τον Λεβαδειακό στο 48’ και στο 93’ ο Γιαννιώτας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε τη νίκη στο Λεβαδειακό «γράφοντας» το τελικό 2-1. Η Νίκη Βόλου κέρδισε τον Αιολικό με 3-1, με τον Τζιώρα στο 35’ να ανοίγει το σκορ και δύο λεπτά αργότερα στο 37’ ο Κρητικός έκανε το 2-0, το 2-1 έγινε στο 54’ με τον N’ Nomo και το τελικό 3-1 έγινε στο 89’ με τον Στίκα. Ο Ηρακλής κέρδισε τον Απόλλων Πόντου με 1-0 και έφυγε με το «διπλό» χάρη στο γκολ του Guermouche στο 50’.

Η ΑΕΛ  πήρε «ξεκούραστα» τους τρεις βαθμούς της νίκης έναντι του Αλμωπού Αριδαίας, έχοντας «άτυπο» ρεπό και η Αναγέννηση Καρδίτσας εξέτισε το ρεπό της.

Την επόμενη αγωνιστική η Κοζάνη θα φιλοξενήσει την ΑΕΚ Β’, ο Ηρακλής τον Καμπανιακό, ο Αιολικός τον Απόλλων Πόντου, ο Λεβαδειακός την Αναγέννηση Καρδίτσας και ο Μακεδονικός τη Νίκη Βόλου.

Ο ΠΑΟΚ Β θα έχει «άτυπο» ρεπό και θα πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης έναντι του Αλμωπού Αριδαίας, ο οποίος έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα, ενώ η Α.Ε.Λ. θα εκτίσει το ρεπό της.