Ήττες για Εορδαικό και Μακεδονικό Φούφα στη Football League 2

3 Min Read

Με ήττες συνέχισαν σήμερα Εορδαικός και Μακεδονικός Φούφας.

Δόξα Δράμας-Μακεδονικός Φούφα       4-1

Οι «μαυραετοί» ήταν επιβλητικοί απέναντι στον Μακεδονικό Φούφα και επικράτησαν με σκορ 4-1!
Το φιλμ του αγώνα:

4′ Κεφαλιά του Ιγκορ μπλοκάρει ο Χρυσοστομίδης
13′ Κίτρινη στον Τσικόπουλο
18′ ΓΚΟΛ! Η συνεχόμενη επιθετική υπεροχή της Δόξας ανταμείβεται με το πρώτο γκολ που έρχεται από την κεφαλιά του Σουάνη ο οποίος δέχθηκε την σέντρα από δεξιά του Ρεβυθόπουλου και από το χώρο μπροστά στο δεύτερο δοκάρι ανοίγει το σκορ.
33′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για γκολ για τη Δόξα. Πρώτα ο Ιγκόρ μέσα από την περιοχή πιάνει ωραία κεφαλιά την οποια διώχνει πάνω στην γραμμή ο Κοπατσάρης και στην συνέχεια ο Καρλόπουλος πιάνει δεύτερη κεφαλιά την οποία διώχνει με θεαματική προσπάθεια σε κόρνερ ο Χρυσοστομίδης.
34′ Κίτρινη στον Ολίσε
47′ Σουτ του Τσικόπουλου έξω από την περιοχή φεύγει άουτ
50′ ΓΚΟΛ! Καταπληκτική ατομική προσπάθεια του Δουμάνη που μπήκε απο αριστερά πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ένα υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και στα δίχτυα του Μακεδονικού
51′ ΓΚΟΛ! Άμεση η απάντηση του Φούφα που μετά την σέντρα με τον Κιβρακίδη από αριστερά μειώνει σε 2-1. Το γκολ αμφισβητείται έντονα από τον πάγκο της Δόξας για οφσάιντ και ο διαιτητής αποβάλει τον Λέκοβιτς
60′ ΓΚΟΛ! Ένα φάουλ από δεξιά για την Δόξα από το ύψος της γραμμής το εκτελεί ο Καρλόπουλος που βρίσκει τον ΣΟυάνη αμαρκάριστο κοντά στο πέναλτι. Ο Σουάνης σουτάρει και αποκρούει προς στιγμήν ο Χρυσοστομίδης όμως η μπάλα φεύγει από την κατοχή του και πάει στον Γκαρακλίδη που καραδοκεί και την στέλνει για τρίτη φορά στα αντίπαλα δίχτυα.
71′ ΓΚΟΛ! Πάσα πάρε βάλε του Καρλόπουλου στον Γαίδαρτζή που μόλις μπήκε και εκτελεί τον Χρυσοστομίδη κάνοντας το 4-1. Το γήπεδο παίρνει φωτιά!!!
75′ Ευκαιρία για την Δόξα με τον Σουάνη να σουτάρει από δεξιά και να αποκρούει με δυσκολία ο Χρυσοστομίδης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Βασιλακάκης): Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Κουρτεσιώτης, Ολίσε (75′ Παπαζούδης), Πινδώνης, Σουάνης, Δουμάνης, Καρλόπουλος, (81′ Ιότι), Ιγκορ (70′ Γαϊδαρτζής).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ (Παπακώστας): Χρυσοστομίδης, Κοπατσάρης, Κιβρακίδης, (66′ Πιριτζάους), Τακίδης, Τζουβάρας, Τζόμπο, Τσικόπουλος, Φωτιάδης (81′ Δούφας), Χάιτας (75′ Κεσκιλίδης), Τοπάλης, Σιδηρόπουλος.
Πηγή: sportdrama